نحوه ساخت برگه در وردپرس و هر آنچه باید بدانید.

نحوه ساخت برگه در وردپرس

فهرست مطالب

ساخت برگه در وردپرس یکی از خدماتی است که تقریبا همه افرادی که سایت وردپرسی دارند به آن نیاز پیدا خواهند نمود.

منظور از ساخت برگه در وردپرس در واقع اضافه کردن صفحاتی به سایت است. به هر یک از این صفحات جدید یک برگه گفته می شود.

وردپرس این امکان را فراهم کرده که علاوه بر ساخت برگه جدید بتوانید برگه هایی را که از قبل طراحی کرده و به سایت اضافه نموده اید را بررسی و مدیریت نمایید.

این قابلیت به شما کمک می کند تا در صورت نیاز اقدام به ویرایش اطلاعات موجود در صفحات کرده و یا حتی اقدام به حذف آن ها نمایید.

در بخش ویرایش برگه ها این قابلیت در اختیار کاربران قرار گرفته که از گزینه ویرایش سریع استفاده نمایند. منظور از ویرایش سریع این است که نام و تاریخ و برخی موارد کوچک را بتوانید به سرعت تغییر دهید.

برگه ساختن در وردپرس

چگونه ساخت برگه را در وردپرس انجام دهیم؟

ساخت برگه در وردپرس کار آسانی است و تنها کافی است که در بخش مدیریت وردپرس وارد قسمت برگه ها بشوید.

در این بخش شما گزینه ای به نام افزودن برگه را خواهید دید که با استفاده از آن می توانید هر تعدادی که برگه جدید نیاز دارید به سایت اضافه کنید.

همه صفحات در وردپرس

اضافه کردن برخی از صفحات یا برگه ها به سایت نیازی به دسته بندی های خاصی ندارد به عنوان مثال ساخت برگه برای بخش تماس با ما یک بخش مشخص بوده و در هیچ زیر دسته ای قرار نمی گیرد.

در این بخش در صورتی که بخواهید می توانید یک برگه مادر را تعریف کرده و برای آن برگه های دیگری را به عنوان زیر مجموعه اضافه نمایید.

ویژگی اصلی برگه ها این است که آن ها فاقد هر گونه دسته بندی اولیه و با برچسب ها می باشند.

نکته ای در خصوص ساخت برگه در وردپرس باید در نظر داشته باشید این است که انتخاب قالب برای برگه ها وابسته به قابلیت های قالب اصلی وردپرسی است که مورد استفاده قرار می دهید.

مطالعه بیشتر در رابطه با : وردپرس ، یک طراحی خیلی خاص و تجربه ای بی نظیر

در برخی از قالب ها امکان انتخاب قالب جداگانه برای برگه ها وجود ندارد. به طور کلی در صورتی که صفحات جدید را با قالب جدید هم وارد سایت کنید باز هم هدر و فوتر و چهارچوب اصلی سایت در طراحی لحاظ می شود.

وردپرس این امکان را برای کاربران و طراحان سایت فراهم نموده تا در زمان ساخت برگه در وردپرس بتوانند از برخی از شورت کد ها استفاده نمایند.

استفاده از این کد ها می توانند به سهولت موارد مورد نظر را به برگه جدید اضافه نمایند.

دیدن همه صفحات در وردپرس

بعد از پایان طراحی و قرار دادن همه موارد مورد نیاز در ساخت برگه، شما می توانید پیش نمایشی از برگه جدید خود را مشاهده نمایید.

در صورتی که تنظیمات مطابق میل شما نباشد می توانید آن را ویرایش نمایید و این کار را تا تائید نهایی کار تکرار کنید. هنگامی که از همه جزئیات اطمینان حاصل کردید می توانید از گزینه انتشار برای اضافه کردن برگه جدید به سایت استفاده نمایید.

در بخش مدیریت برگه گزینه دیگری نیز در اختیار شما قرار داده شده که با استفاده از آن می توانید وضعیت برگه های طراحی شده را مورد بررسی قرار دهید.

وضعیت برگه ها می تواند در حالت پیش نمایش یا منتشر شده و … باشد.

هنگامی که شما برگه را در وضعیت منتشر شده قرار می دهید به این معناست که همه افرادی که آدرس صفحه مورد نظر را دارند می تواند به محتوای آن دسترسی پیدا نمایند.

گاهی اوقات برگه ای را به صورت موقت از روی سایت بر می دارید تا تغییراتی روی آن اعمال نمایید.  در این حالت وضعیت برگه به حالت بازبینی تغییر خواهد نمود تا پس انجام مواردی که در نظر دارید مجدد آن را به وضعیت منتشر شده در بیاورید.

شما حتی می توانید تنظیماتی اعمال کنید که برگه برای همه کاربران نمایش داده شود یا تنها افرادی که رمز ورود به سایت را دارند بتوانند آن را مشاهده نمایند.

مواردی که در ساخت یک صفحه در WordPress باید مورد توجه قرار گیرد

مواردی که در ساخت یک صفحه در WordPress باید مورد توجه قرار گیرد

در زمان ساخت برگه در وردپرس باید به برخی موارد توجه کنید.

این موارد اگرچه موارد پیچیده ای نیستند اما عدم توجه به آن ها می تواند از لحاظ ظاهری یا فنی سایت را دچار مشکلاتی نمایند. در ادامه به توضیح مختصری در خصوص هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

  • اولین نکته مهم در ساخت برگه در وردپرس انتخاب عنوانی مناسب برای برگه جدید است. نامی که برای برگه انتخاب می کنید در سایت برای کاربران شما به نمایش در خواهد آمد.
  • انتخاب پیوند یکتا در ساخت برگه در وردپرس دارای اهمیت فراوانی است. باید سعی کنید در انتخاب پیوند یکتا کاملا دقیق عمل نمایید زیرا اصلاح این پیوند ها در آینده مشکلات خاصی را به همراه خواهد داشت پس بهتر است تا حد ممکن به شکلی عمل نمایید که نیازی به اصلاح آن ها وجود نداشته باشد.
  • تولید محتوای اصلی در ساخت برگه در وردپرس در واقع مهم ترین هدفی است که از ساخت برگه داریم. برای این کار می توانید از هر گونه محتوا و قالبی برای آن استفاده نمایید. در این بخش جعبه ابزاری برای شما در نظر گرفته شده که از طریق آن می توانید محتوای نوشتاری خود را به شکل مورد نظر تنظیم نمایید. تغییر رنگ و فونت و نحوه چیدمان از جمله این موارد هستند. همان گونه که اشاره شد در ساخت برگه جدید ساختار اصلی سایت به همراه هدر و فوتر حفظ می شود اما شما می توانید هر گونه که بخواهید صفحه مورد نظر را قالب بندی نمایید.
  • امکان افزودن تصاویر و محتوا های چند رسانه ای در زمان ساخت برگه جدید نیز به آسانی فراهم شده است. در بخش افزودن محتوا و در داخل جعبه ابزار ویرایشگر گزینه ای برای این کار در نظر گرفته شده است که شما به سادگی می توانید از آن استفاده کرده و تصاویر مورد نظر خود را در سایت آپلود نمایید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram