اصول ساخت اسلایدر حرفه ای برای سایت

اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

فهرست مطالب

اصول ساخت اسلایدر از جمله موضوعاتی است که آگاهی از آن برای افرادی که در زمینه طراحی گرافیکی سایت فعالیت می کنند امری ضروری به شمار می آید. اسلایدر ها در واقع یکی از ابزار های کاربردی است که در اختیار طراحان سایت قرار گرفته است که بتوانند با استفاده از آن ها تصاویر متحرک را برای کاربران به نمایش بگذارند. 

رعایت اصول ساخت اسلایدر حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا در کنار استفاده از محتوای مناسب و جذابیت های ظاهری سایت، نظر مخاطبان خود را برای مشاهده تصاویر در داخل اسلایدر ها جلب نمایید.

بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای آن چه بیش از هر چیزی باید مورد توجه قرار داده شود استفاده از عکس ها و تصاویر با کیفیت است. اسلاید های شما باید حاوی پیام و مفهومی برای انتقال به کاربران باشند و در غیر این صورت نمی توانند شما را به اهدافی که دارید برسانند.

مطالعه بیشتر رابطه با : وردپرس ، یک طراحی خیلی خاص و تجربه ای بی نظیر

معرفی برخی از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

جگونه اسلایدر بسازیم؟

رعایت اصول ساخت اسلایدر برای موفقیت در این بخش امری ضروری به شمار می آید اما این که این اصول چه مواردی را در بر می گیرند موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. پیش تر در خصوص کیفیت بنر ها یا اسلاید هایی که برای سایت استفاده می شود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داریم.

علاوه بر کیفیت اسلاید ها باید به این موضوع نیز توجه کنید که میان اسلاید هایی که مورد استفاده قرار می دهید و همچنین کسب و کار شما ارتباط مناسبی بر قرار شود. استفاده از اسلاید هایی که ارتباطی به کار و محتوای سایت شما ندارند خارج از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای است. سعی کنید خاص باشید.

آیا نوع اسلایدر اهمیت دارد؟

انواع اسلایدر

نوع اسلایدر انتخابی و همچنین نوع طراحی هایی که برای اسلاید ها در نظر می گیرید می تواند نشان دهنده خاص بودن شما و خدماتی که ارائه می دهید باشد به همین منظور سعی کنید از طرح ها و اسلایدر های تکراری زیادی استفاده نکنید.

طراحی اسلایدر باید به گونه ای انجام شود که با طراحی اصلی سایت تفاوت چندانی نداشته باشد.  همخوانی طرح و رنگ اصلی سایت و اسلایدر می تواند در نمایش بهتر آن از دید مخاطبان نقش ویژه ای داشته باشد.

فراموش نکنید در ساخت اسلایدر حجم اسلاید ها و طراحی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما وارد سایتی شوید که اسلایدر آن کار نکند یا زمان زیادی برای بار گذاری آن مورد نیاز باشد بدون شک وقت خود را برای دیدن اسلاید ها هدر نخواهید داد و همین امر یعنی از دست دادن موقعیتی مناسب برای استفاده از قابلیت اسلایدر و هدر رفتن هزینه و زمانی که برای طراحی آن ها در نظر گرفته اید.

علاوه بر حجم سایر اسلایدر نیز نباید با طراحی اولیه سایت متفاوت باشد در این صورت تصاویر به درستی نمایش داده نمی شوند و حتی گاهی اوقات تنها بخشی از یک بنر یا اسلاید در اسلایدر نمایش داده می شوند که جلوه خوبی برای سایت نخواهد داشت.

اصول ساخت اسلایدر بر اساس مفاهیم مستقیم و غیر مستقیم

نحوه ساخت اسلایدر

همان گونه که مطرح گردید اصول ساخت اسلایدر بر پایه انتقال پیام از طریق تصاویر استوار است و همین امر موجب شده تا طراحی اسلایدر از اهمیت بالایی برخوردار گردد اما نکته ای که در این میان نباید از قلم بیفتد این است که اسلایدر ها می توانند انتقال مفاهیم را به دو شیوه اصلی انجام دهند.

اولین شیوه انتقال مستقیم مفاهیم به مخاطبان است و در این روش شما موضوع مورد نظر خود را در قالب نوشته ها و تصاویر به صورت مستقیم به مخاطب عرضه می کنید. اما در حالت بعدی که در واقع همان انتقال مفاهیم به صورت غیر مستقیم است شما از تصاویر غیر مستقیم برای این کار استفاده می کنید.

به این ترتیب مخاطبان شما برای دریافت پیام مورد نظر باید توجه بیشتری به تصاویر و مفاهیم آن ها داشته باشد.  اگر بخواهیم بر اساس اصول ساخت اسلایدر یکی از این دو روش را انتخاب نماییم باید پیش از هر چیزی جامعه هدف و مخاطبان خود را شناسایی نمایید.  این کار به شما کمک می کند تا بفهمید کدام روش می تواند برای شما نتایج بهتری را به همراه داشته باشد. 

اگر شما سایتی دارید که جامعه هدف آن کودکان هستند و یا حتی یک سایت اداری و رسمی دارید که اغلب افراد جامعه در هر سطح فرهنگی و علمی به آن مراجعه می کنند باید تمام پیام ها و مفاهیم مورد نظر خود را به صورت مستقیم ارائه دهید.  اما اگر سایت شما برای دسته ای از مخاطبان خاص با سطح دانش مشخصی طراحی شده است می توانید پیام های خود را اندکی چالش برانگیز تر عنوان نمایید.

مطالعه بیشتر رابطه با : با تگ آلت تصاویر و تاثیر آن بر سئو سایت بیشتر آشنا شوید

بر اساس اصول ساخت اسلایدر چه مواردی در این بخش باید لحاظ شود؟

اهمیت داشتن اسلایدر

بر اساس اصول ساخت اسلایدر، معمولا محل قرار گیری اسلایدر ها در ابتدای صفحه اصلی سایت و بعد از بخش هدر سایت است. حتی برخی از طراحان به جای این که از اسلایدر ها بعد از هدر استفاده کنند از آن ها به جای هدر سایت استفاده می نمایند.

اما چه مواردی می تواند در اسلایدر ها لحاظ شود موضوعی است که تا حد زیادی به تصمیم گیری مدیران سایت و اهداف از پیش تعیین شده سایت بستگی دارد. مثلا می توان در اسلایدر سایت از اطلاعاتی مانند معرفی سایت و موارد موجود در آن ها استفاده نمود. در واقع افراد با مشاهده اسلایدر در همان صفحه ابتدایی می توانند به محتوای اصلی سایت پی ببرند که این امر می تواند موجب جلب رضایت کاربران شما گردد.

علاوه بر این می توانید از اسلایدر ها به عنوان ویترین محصولات و خدمات خود استفاده نمایید. به این ترتیب در این بخش می توانید محصولات و خدمات اصلی خود را به مخاطبان معرفی نمایید.

حتی اعلام رویداد هایی مانند جشنواره های فروش و همچنین تخفیف ها و مواردی از این قبیل می تواند از طریق ساخت اسلایدر حرفه ای صورت بگیرد. بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای شما باید از ابزار اسلایدر به گونه ای استفاده نمایید که قصد دارید یک بیلبورد تبلیغاتی را طراحی نمایید. به بیان ساده تر اصول ساخت اسلایدر به شما این امکان را می دهد تا از فضای سایت خود برای انجام تبلیغات مفید تر و هدف مند تر استفاده نمایید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

۴ پاسخ

  1. با سلام و خداقوت
    آموزش بسیار خوبی بود 😍 خدا قوت
    من از افزونه رولوشن اسلایدر در سایت استفاده میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram