ده پلاگین مهم در وردپرس

ده پلاگین مهم در وردپرس

فهرست مطالب

وردپرس یکی از پر مخاطب ترین ابزار هایی است که طراحان سایت با آن سر و کار دارند. ویژگی بارز آن را می توان وجود پلاگین های وردپرس دانست که توانسته کار را برای طراحان و برنامه نویس های سایت بسیار راحت تر نماید.

آشنایی با این پلاگین ها برای افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار ضروری است و به همین سبب قصد داریم در ادامه به معرفی برخی از پلاگین های وردپرس که بیشترین کاربرد را دارند بپردازیم.

معرفی پلاگین های وردپرس ورد پرس و ویژگی های آن ها

پلاگین یواست (Yoast):

پلاگین یواست (Yoast)

افزونه Yoast یکی از مهم ترین ده پلاگین مهم در وردپرس می باشد که در امر سئو سایت می تواند نقش مهمی داشته باشد. در واقع نمی توان بدون در نظر گرفتن اصول سئو سایت موفقی را طراحی و اجرا نمود.

با استفاده از این پلاگین، پلتفرمی در اختیار افراد قرار می گیرد که با کمک آن می توانند محتوای موجود در سایت را به شکل قابل توجهی بهبود ببخشند.

به معنای دیگر محتوای موجود در سایت برای موتور های جستجو بهینه شده و به سایت کمک می کند در نتایج جستجو کاربران جایگاه بهتری را از آن خود نماید.

پلاگین یواست دارای ویژگی های فراوانی است که اصلی ترین آن ها شامل موارد زیر است:

 نقشه سایت Snippet-Editor

تصحیح Permalink

متا تگ Description

مطالعه بیشتر در رابطه با :  معرفی اجمالی و آموزش افزونه یواست سئو

پلاگین Edit Flow:

Edit Flow

در میان پلاگین های وردپرس این پلاگین می تواند بسیار کاربردی باشد. استفاده از آن به مدیران سایت کمک می کند تا محتوای موجود در سایت را ویرایش نمایند.

مدیریت محتوا در سایت ها به طور کلی می تواند به عنوان عاملی برای موفقیت عملکرد سایت مطرح شود. از جمله خدماتی که این افزونه به کاربران ارائه می دهد می توان به مدیریت تقویم کاری نویسندگان  و نمایش جریان کاری و استراتژی های مربوط به آن اشاره نمود.

پلاگین BackupBuddy:

پلاگین BackupBuddy

یکی دیگر از افزونه هایی که برای استفاده راحت تر از وردپرس توسعه یافته است پلاگین BackupBuddy می باشد. این افزونه به شما کمک می کند تا مشکلی با از دست رفتن محتواهای موجود در سایت پیدا نکنید.

در واقع اهمیت استفاده از این پلاگین به اندازه است که توصیه می شود در شروع کار با وردپرس آن را نصب نمایید.

یکی از ویژگی های مهم این پلاگین که موجب شده در میان پلاگین های وردپرس جایگاه مناسبی پیدا کند امکان گرفتن بک آپ از اطلاعات است.

در واقع شما می توانید تنظیم کنید که به صورت هفتگی یا ماهیانه از اطلاعات موجود در سایت توسط این افزونه بک آپ تهیه شود.

پلاگین Soliloquy:

Soliloquy

از میان ده پلاگین مهم در وردپرس استفاده از این پلاگین می تواند به زیبایی گرافیکی سایت کمک فراوانی نماید. با استفاده از آن می توانید اسلایدر های جذابی که قابلیت رسپانسیو بودن دارند برای سایت ایجاد نمایید.

استفاده از اسلایدر ها اگرچه برای جذابیت بیشتر سایت مهم هستند اما نباید این موضوع را فراموش کرد که گاهی می توانند موجب کاهش سرعت سایت شود. این پلاگین به کاربران کمک می کند تا بدون کاهش سرعت سایت اسلایدر های زیبایی در سایت قرار دهند.

پلاگین Floating Social Bar:

پلاگین Floating Social Bar

استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین ابزار هایی است که در دسترس افراد برای معرفی و شناساندن سایت به مخاطبان قرار دارد. مدیریت همه شبکه های اجتماعی ممکن است کاری وقت گیر و سخت باشد.

استفاده از این پلاگین به کاریران کمک می کند که محتوا های موجود در سایت را در همه شبکه های اجتماعی انتشار داده  و آن را مدیریت نمایند. یکی از مهم ترین ویژگی های این پلاگین عدم کاهش سرعت لود شدن سایت است.

TablePress:

TablePress

این پلاگین یکی دیگر از پلاگین های وردپرس است  که می تواند بسیار کاربردی و مفید باشد. معمولا طراحی جداول کار مشکلی است و با استفاده از این پلاگین می توان انواع جداول مورد نیاز برای سایت را طراح نمود.

این پلاگین به ویژه برای سایت هایی که فعالیت های اقتصادی و تجاری دارند می تواند بسیار مفید باشد زیرا در این سایت ها معمولا اطلاعات در قالب جداول در اختیار کاربران قرار می گیرد.

Compact Archives:

فشرده سازی مقالات برای سایت هایی که آرشیو های بزرگی دارند می تواند بسیار ضروری باشد. سایت هایی که محتوا محور هستند و اطلاعات متنی فراوانی در آن ها قرار می گیرد می توانند با استفاده از این پلاگین مدیریت صحیح بر فشرده سازی آرشیو موضوعی و محتوایی خود  داشته باشند.

WPtouch:

WPtouch

با توجه به استفاده از گوشی های همراه، تبدیل سایت به یک اپلیکیشن کاربردی می تواند برای موفقیت وب سایت بسیار مهم باشد. این افزونه قابلیت ایجاد یک اپلیکیشن بر پایه سایت را به آسانی فراهم می کند.

مخاطبان شما به آسانی می توانند این اپلیکیشن را بر روی گوشی های خود نصب نموده و از خدمات سایت شما بهره ببرند. این کار یکی از مواردی است که در جلب مخاطبان نقش اساسی دارد.

WP Mail SMTP:

WP Mail SMTP

ارسال و دریافت ایمیل ها در محیطی امن از ضروریات یک وب سایت مناسب به شمار می آید. استفاده از پلاگین WP Mail SMTP می تواند به افراد کمک کند تا از سرور SMTP برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده نمایند.

WPForms:

WPForms

در تمام سایت های مختلفی که مشاهده می کنید انواع فراوانی از فرم ها مورد استفاده قرار گرفته است. فرم هایی نظیر تماس با ما یا فرم های ثبت نام و غیره می توانند موجب ارتباط بهتر میان مخاطبان و مدیران سایت شوند.

در میان ده پلاگین های وردپرس استفاده از پلاگین WPForms  می تواند کمک کند تا با استفاده از چند کلیک ساده فرم های جذاب و خوبی طراحی نمایید و برای استفاده کاربران در بخش های مختلف سایت قرار دهید.

به طور کلی استفاده از پلاگین های مختلفی که برای وردپرس توسعه یافته است می تواند به موفقیت بیشتر وب سایت هایی که از وردپرس برای طراحی و برنامه نویسی استفاده کرده اند کمک نماید.  برخی از پلاگین های توسعه یافته برای وردپرس در خصوص امنیت سایت می توانند خدمات قابل ملاحظه ای را ارائه نمایند. به همین سبب آشنایی با آن ها می تواند از ضروریات اصلی برای مدیریت یک سایت وردپرسی باشد

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram