ریپورتاژ آگهی و چند نکته اساسی که باید بدانید

ریپورتاژ آگهی

فهرست مطالب

 میخواهیم در این قسمت درباره ریپورتاژ آگهی صحبت کنیم که یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری باشد.

زیرا که معمولا در ریپورتاژ آگهی سه لینک مستقیم به سایت داده میشود که یکی از این لینک ها اگر به صورت صحیح کار کرده باشید به کلمه کلیدی اصلی داده شود که به همین دلیل یه سئو کلاه خاکستری تبدیل میشود.

در صورتی که در ریپورتاژ آگهی ها تنها لینک منبع با نام برند قرار داده شود ، امنتر خواهد بود و می توان گفت که این ریپورتاژ آگهی در دسته بندی کلاه سفید قرار داده میشود.

در صورتی که تا جایی که امکان داشته است لینکسازی های دیگر را برای وبسایت خود به صورت صحیح انجام داده اید و برای یک جایی به بعد برای دستیابی به رتبه های بهتر باید از رپورتاژ آگهی نیز استفاده کنید و باید ریپورتاژ آگهی در برنامه لینک بیلدینگ شما وجود داشته باشد.

نکات مهم و کلیدی در رپورتاژ آگهی

نکات مهم و کلیدی در رپورتاژ آگهی

از مهمترین نکات برای خرید ریپورتاژ آگهی این است که برای هر رپورتاژ آگهی محتوای اختصاصی باید نوشته باشید.

از کارهای اشتباهی که در نوشتن و انتشار رپورتاژ صورت میگیرد این است که سئوکار یک سایت یک مقاله از سایت خود را در سایت های خبری به صورت کپی با ایجاد 3 بک لینک منتشر میکند.

از دیگر اشتباهی که بیشتر صورت میگیرد و رپورتاژ را به سمت و سوی کلاه سیاه هدایت می کند منتشر کردن یک محتوا در چند سایت خبری می باشد که در هر محتوا بک لینک ها متفاوت می باشد و صفحات هدف یکسان نیست.

در این موضوع کاملا به گوگل مشخص میکنید که این ریپورتاژ ها کار شما است زیرا که در این محتواهای یکسان لینک ها و انکر تکست های لینک دهی متفاوت شده است تا صفحات مختلف شما رتبه بگیرد.

در بعضی از موارد خاص می توان از مقاله های مصاحبه در چندین سایت خبری منتشر کرد و بک لینک های آن را البته در هر ریپورتاژ تغییر نداد تا گوگل به سایت ما مشکوک نشود.

مطالعه بیشتر در رابطه با : سئو و بهینه سازی سایت چیست و چرا باید به سئو اهمیت داد ؟

محتوای ریپورتاژ باید ارتباط موضوعی با لینک هدف داشته باشد

محتوای ریپورتاژ باید ارتباط موضوعی با لینک هدف داشته باشد

شما داخل ریپورتاژی که میخواهید برای سایتتان لینک دریافت کنید باید متن کاملا مرتبط باشد ، به طور مثال برای کلمه کلیدی آموزش سئو در داخل ریپورتاژ بخواهیم لینک دریافت کنیم ، متن ریپورتاژ آگهی هم باید درباره آموزش سئو باشد.

کیفیت مقاله های داخل ریپورتاژ آگهی دارای اهمیت بالایی است

برای نوشتن محتوای یک ریپورتاژ آگهی باید توجه داشته باشید که محتوای منتشر شده ، تمامی فاکتور های سئو در آن رعایت شده باشد و باید این دیدگاه را داشته باشید که این محتوا مانند یک محتوای داخل سایت اصلی شما باید کیفیت لازم را داشته باشد.

در صورتی که داخل ریپورتاژ آگهی منتشر شده متن دارای کیفیت و سئوی لازم نباشد قطعا رپورتاژ رتبه خوبی را نخواهد گرفت و کمکی نیز به سایت شما نخواهد کرد.

ولی اگر شما بتوانید یک متن سئو شده عالی را برای رپورتاژ آگهی خود منتشر کنید ، محتوای منتشر شده در رپورتاژ با توجه به دامین اتوریتی که برای سایت آگهی دهنده وجود دارد خیلی راحت رتبه میگیرد و به رتبه سایت شما هم کمک زیادی خواهد کرد.

برای رپورتاژ استراتژی داشته باشید

در صورتی که قصد خرید ریپورتاژ آگهی را دارید باید برای هر آگهی که میخواهید در سایت های خبری انتشار دهید یک استراتژی مناسب برای کمک کردن به رتبه های سایت خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که با خرید یک رپورتاژ آگهی یک کلمه کلیدی را از صفحه 3 و 4 نتایج گوگل نمیتوانید به صفحه اول بیاورید ، مگر آنکه زمینه رقابتی بسیار پایین باشد و در این مورد هم بدون رپورتاژ شما می توانید صفحات اول را برای خود کنید.

قاعده 3 لینک در انتشار رپورتاژ آگهی

قاعده 3 لینک در انتشار رپورتاژ آگهی

توجه داشته باشید در انتشار رپورتاژ آگهی ها شما باید حداکثر 3 لینک به سایت خود بدهید که یکی از این لینک ها می تواند به نام برند و یا url سایت شما باشد.

برای طبیعی سازی ریپورتاژ آگهی های خود می توانید از سایت آگهی دهنده درخواست کنید که 2 لینک خارجی نیز به سایت های دیگر مانند ویکی پدیا و یکی از رقیبان شما بدهد تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

البته می توانید به جای سایت های رقیب لینک خارجی را به یکی از ریپورتاژ هایی که قبلا منتشر کرده اید بدهید که انجام زیاد اینکار را به شما توصیه نمی کنیم.

علت اینکه ما به شما اینکار را توصیه نمیکنیم این است که گوگل ممکن است نحوه لینک سازی شما را به صورت شبکه ای تصور کند و تمامی لینک های این شبکه را نادید گرفته و یا حتی خطر پنالتی شدن سایت را نیز به علت استفاده از ریپورتاژ آگهی نادرست به همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید در رپورتاژ هرچقدر لینک های بیشتر به سایت خود داده باشید هم اعتبار کمتری به صفحات سایت شما داده می شود زیرا که این اعتبار به طور مثال قرار است بین 6 صفحه از سایت شما پخش بگردد.

همچنین دادن لینک های زیاد میتواند باعث مصنوعی دیده شدن نحوه لینک دادن شما شود.

در سایت هایی که لیبل ریپورتاژ آگهی دارند تبلیغ نکنید

با توجه به سیاست های گوگل و آپدیت های الگوریتمی که صورت گرفته است ، خیلی راحت گوگل می تواند ریپورتاژ ها را از این طریق شناسایی کرده و شما را جریمه کنید.

در نتیجه سعی کنید از سایت هایی که لیبل ریپورتاژ آگهی را لیبل میکنند خریداری نکنید تا کلاه خاکستری بودن آگهی خود را ادامه داده باشید.

همیشه روی صفحات اصلی رپورتاژ خریداری نکنید

همیشه روی صفحات اصلی رپورتاژ خریداری نکنید

هرچقدر لینک های طبیعی ساخته شده در قبل بیشتر باشد می توانید مقدار بیشتری برای مانور دادن بر روی ریپورتاژ آگهی خود کار کنید.

در صورتی که برای چند صفحه معین همیشه ریپورتاژ آگهی خریداری کنید این موضوع ممکن است که از دید گوگل مشکوک دیده شده و موجب جریمه شما نیز بگردد.

ریپورتاژ ها را با زمانبندی بخرید

توجه داشته باشید که برخی از سایت ها ارائه کننده رپورتاژ ، بدون زمانبندی می باشند و یک محتوای شما را که لینک های شما در آن قرار داده شده است در 10 سایت خبری منتشر میکنند.

اینکار در ارسال رپورتاژ یک کار خطری است و به شما توصیه میکنیم که برای خرید ریپورتاژ ها از محتواهای یونیک استفاده کنید و بین انتشار ریپورتاژ ها فاصله زمانی معینی را قرار دهید تا کار شما به صورت مصنوعی و غیر طبیعی دیده نشود.

محل قرار دادن لینک در رپورتاژ آگهی

محل قرار دادن لینک در رپورتاژ آگهی

برای قرار دادن لینک های مورد نظر با کلماتی که میخواهید در رپورتاژ ها می توانید لینک های خود را بعد از تک دوم h2 با کلمه کلیدی ای که میخواهید قرار دهید.

توجه داشته باشید که بهتر است در رپورتاژ ها لینک در پاراگراف اول قرار داده نشود ، زیرا اکثر سایت ها برای لینک دادن به یک سایت دیگر در پاراگراف اول خود این کار را انجام نمیدهند.

پس برای طبیعی دیده شدن کار شما بهتر است که لینک در پاراگراف اول داده نشود و بعد از تگ h2 لینک مورد نظر خود را قرار دهید.

توجه داشته باشید ، در رپورتاژ آگهی حتما به برند خود اشاره کنید و لینک به برند نیز نباید فراموش شود ، البته در بعضی از رپورتاژ ها می توانید آدرس لینک برند خود را بدون اینکه لینک شود قرار بدهید.

برای صفحه هدف از انکر تکست تکراری استفاده نکنید

در صورتی که میخواهید یکی از کلمات کلیدی شما رتبه خوبی را دریافت کند باید با انکر تکست های مختلفی به آن صفحه برای طبیعی دیده شدن این لینک سازی ها انجام دهید.

به طور مثال اگر ما میخواهیم 5 رپورتاژ خریداری کنید باید در 2 عدد از این رپورتاژ ها از کلمه دقیق کلیدی ما استفاده شده باشد و در دیگر ریپورتاژ ها می توانید از Lsi کلمه کلیدی مورد نظر استفاده کنید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram