انواع کلاه سئو ، سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری

انواع کلاه سئو

فهرست مطالب

اگر اطلاعات محدودی در مورد سئو داشته باشید به احتمال زیاد عنوان «انواع کلاه سئو» به گوشتان خورده است؛ این کلاه ها عبارتند از: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری. اما آیا تا به حال به جستجو معنا، مفهوم، کاربرد و اصول مرتبط با هرکدام پرداخته اید؟ کلاه ‌ها نشان‌دهنده فلسفه مورد استفاده متخصصان سئو هستند و این که این تاکتیک ‌ها چگونه از دستورالعمل‌ های وبمستر گوگل استفاده می‌کنند. رنگ کلاه نشان دهنده این است که شما برای رتبه بندی وب سایت خود از چه تاکتیکی استفاده می کنید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد : سئو خارجی و معرفی 5 روش در سئو خارجی یک سایت

بررسی انواع کلاه سئو از منظر تاکتیکی

کلاه سئو از منظر تاکتیکی

چهار نوع اصلی انواع کلاه سئو برای بهینه‌سازی موتور جستجو وجود دارد که هدف آن‌ها کمک به شما برای کسب شانس و امتیاز بیشتر در نتایج موتور های جستجو است. تفاوت های اصلی انواع کلاه سئو مربوط به چگونگی هماهنگی تاکتیک های SEO با دستورالعمل های گوگل است و اینکه در نهایت چه تاثیراتی بر تلاشهای سئو شما دارد:

آشنایی با سئو Black Hat و تکنیک های آن

سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن

اصولاً کسانی به دنبال روش سئو کلاه سیاه هستند که می خواهند نتیجه ی سریع تر و کوتاه مدت از تاکتیک های بکار گرفته شده دریافت کنند. این روش، معمولا هزینه‌های کمتری دارد چون به صدر نتایج دست خواهید یافت. در حقیقت، بسیاری از روش‌های کلاه سیاه سئو، به طور خاص در این رهنمودها به عنوان کارهایی که نباید انجام دهید، مطرح می‌شوند. به این ترتیب، ممکن است با تغییرات قوانین سئو به پله ی آخر پرتاب شوید، یا دفعه بعدی که گوگل الگوریتم رده ‌بندی خود را به روز می‌کند، رتبه تان را تنزل می‌دهد.

آشنایی با سئو کلاه سفید و تکنیک های آن

آشنایی با سئو کلاه سفید و تکنیک های آن

این تکنیک ها به دستورالعمل های گوگل وبمستر توجه بیشتری دارد و اکثر آنها رعایت می شوند، اما معمولاً اجرای آن ها طولانی تر بوده و هزینه بیشتری می برد تا نتایج دلخواه دریافت شوند. سئو کلاه سفید ریسک کمتری را به همراه دارد و در طول زمان شما نگران جریمه شدن سایت خود، نخواهید بود. اغلب شرکت‌های معروف بازاریابی از تکنیک های سئو کلاه سفید و ابزار و فنون سئو در این حالت، استفاده می‌کنند.

آشنایی با کلاه خاکستری و تکنیک های آن

آشنایی با سئو کلاه خاکستری و تکنیک های آن

سئو کلاه خاکستری در میانه انواع کلاه سئو دیگر (سیاه و سفید) قرار می‌گیرد، چرا که این تاکتیک‌ها به طور خاص در راهنمای گوگل نامگذاری نشده اند. البته انتخاب تکنیک های سئو کلاه خاکستری هم چندان به خوبی سئو کلاه سفید  و ریسکی بودن سئو کلاه سیاه نیست. چرا که هیچگونه اطمینانی در آن وجود ندارد. سئو کلاه خاکستری یک خط باریک بین انواع کلاه سئو دیگر است که اگر به هر دلیلی به سمت سئو کلاه سیاه مایل شود، سایت تان مشمول جریمه خواهد شد؛ در اصل یک بازی 50 – 50. برد یا باخت به الگوریتم های گوگل بستگی خواهد داشت. با تمام این تفاسیر اما فواید سئو کلاه خاکستری کم نیستند.

روش اجرای تکنیک‌های انواع کلاه سئو در وب سایت شخصی شما در دراز مدت باعث موفق شدن یا عدم کسب موفقیت آن خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد : سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

مثال هایی کاربردی از SEO HAT

کاربرد انواع کلاه سئو

اگر دقیقا نمی دانید که کدام راهکار های انواع کلاه سئو منجر به میل به سیاه شدن، خاکستری یا سفید شدن آن می شود موارد زیر را بررسی کنید.

سئو کلاه سیاه شامل موارد زیر است:

 • پر کردن یا پنهان کردن کلید واژه (به عنوان مثال یک متن سفید رنگ روی پس زمینه سفید رنگ)؛
 • سرقت ادبی،
 • بک لینک ها و نقل قول هایی که به خاطر درآمد به‌دست‌آمده و یا مبادله می‌شوند
 • صفحات درگاه (تعداد زیادی از صفحات مشابه که فقط مطالب متفاوتی دارند)؛
 • پنهان کردن مطالب (که در آن محتوای مختلف به بازدیدکنندگان نشان داده می‌شود)؛
 • محتوای غیر مفید (عدم وجود محتوای کافی و مفید)؛
 • شبکه‌های وبلاگ خصوصی (که در آن گروهی از مالکان وب سایت برای ارتباط متقابل با یکدیگر توافق می‌کنند – تنها هدف از ایجاد لینک و افزایش رتبه‌ها).

مثال های مرتبط با سئو کلاه سفید نیز عبارتند از:

 • نوشتن محتوای مرتبط و مفید که به مخاطبین شما کمک می‌کند کاری را که لازم است انجام دهند و به نتیجه دلخواه دست یابند.
 • سازماندهی محتوای سایت تان به منظور کمک به افراد (و موتورهای جستجو) و چیزی که سریعاً به آن دست پیدا کنند.
 • شناخته شدن، به وسیله تبلیغ در رسانه های اجتماعی

مثال های سئو کلاه خاکستری شامل موارد زیر است:

 • استفاده از clickbait (محتوایی که هدف اصلی آن جلب توجه و تشویق بازدیدکنندگان به کلیک بر روی لینک به صفحات وب خاص و مفید نیست)؛
 • تبادلات گسترده لینک
 • شیوه های مرتبط با سئو کلاه سیاه و خاکستری اغلب بر ایجاد لینک های غیر طبیعی یا نامطلوب به وب سایت رقیب ، سرقت مطالب آنها ، ارسال نظرات منفی یا هک کردن سایت و تغییر محتوای آن متمرکز است.

اهمیت پیروی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید

پیروی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید

به طور خلاصه، انواع کلاه سئو به نتایج رضایت‌بخشی دست پیدا نمی‌کند، اما دوام خواهند آورد. این استراتژی‌های کنترلی به طور اجتناب‌ناپذیری بوسیله موتورهای جستجو برداشته می‌شوند و در نهایت به توانایی سایت شما برای رتبه‌بندی در نتایج جستجو مفید یا مضر تلقی خواهد شد. از سوی دیگر، سئو کلاه سفید به همین ترتیب می‌تواند نتایج رضایت‌بخشی را برایتان حاصل کند، چرا که تکنیک های مرتبط با آن برخلاف دو مورد دیگر در انواع کلاه سئو ریسک یک جریمه شدن از سوی موتورهای جستجو را ارایه نمی‌دهند. واضح است که بهترین انتخاب ممکن برای کسب بهترین نتیجه در میان انواع کلاه سئو، سئو کلاه سفید است. چون این تنها راه درست برای بالا بردن نتایج جستجو و به دست آوردن ترافیک بیشتر برای هدایت کاربران به سمت سایت شماست.

البته، به کار گیری تکنیک های سئو کلاه سفید در مقایسه با انواع کلاه سئو خاکستری و سیاه، همیشه یک کار ساده نیست ( به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند چنین استراتژی‌های ضعیف را تمرین کنار بگذارند و از دیگر تکنیک های انواع کلاه سئو استفاده کنند). اغلب اوقات، شرکت‌ها برای نشان دادن پیشرفت به مشتریان خود از تکنیک‌های فریبکارانه سئو کلاه خاکستری استفاده می‌کنند، اما اگر این کار منجر به یک جریمه شود، این مدیران سایت هستند که ضرر خواهند کرد. بنابراین، به منظور پیشرفت حقیقی در نتایج جستجو، کسب ترافیک بیشتر، و تبدیل شدن به یک سایت مفید به جای توجه به انواع کلاه سئو دیگر، سئو کلاه سفید را انتخاب کنید. به واسطه استراتژی های آن، کار های زیادی می‌توانید آن انجام دهید تا به اهداف خود برسید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram