چگونگی اصلاح پیوند یکتا در وردپرس

اصلاح پیوند یکتا

فهرست مطالب

اصلاح پیوند یکتا در وردپرس از جمله کار هایی است که می تواند در بهبود عملکرد سایت نقشی مهم ایفا نماید. اما پیش از این که در خصوص اصلاح پیوند یکتا در وردپرس صحبت کنیم لازم است بدانیم که پیوند یکتا چگونه عمل می کنند. در واقع می توان به بیان ساده اشاره کرد که پیوند های یکتا وظیفه تنظیم لینک ها را بر عهده دارند.

این که لینک ها چگونه به انتهای آدرس سایت اضافه شوند و چگونه برای کاربران شما نمایش داده شوند توسط پیوند های یکتا مشخص می شود. تغییر پیوند یکتا موضوع بسیار مهمی است زیرا هر گونه بی دقتی در آن می تواند در عملکرد لینک ها و در نهایت عملکرد کلی سایت اختلال ایجاد نماید.

علل مواجه شدن با خطای 404 در زمان اصلاح پیوند یکتا

علل مواجه شدن با خطای 404 در زمان اصلاح پیوند یکتا

گاهی اوقات در زمان اصلاح پیوند یکتا در وردپرس ممکن است کاربران شما با خطای 404 مواجه شود. این خطا نه تنها موجب نارضایتی کاربران می شود بلکه می تواند از دیدگاه موتور های جستجوی گوگل نقصی بزرگ تلقی شده و تاثیری منفی برای رتبه سایت شما داشته باشد.

اما علت بروز خطای 404 در زمان اصلاح پیوند یکتا در وردپرس چیست؟ شما هنگامی که اقدام به اصلاح پیوند یکتا در وردپرس می کنید لینک هایی که به صفحه مذکور داده بودید غیر فعال خواهد شد.

این موضوع موجب می شود هنگامی که کاربران بر روی لینک های مربوطه کلیک می نمایند به جای هدایت شدن به صفحه مورد نظر شما، با خطای 404 مواجه شوند.

مطالعه بیشتر در رابطه با : سئو خارجی و معرفی 5 روش در off page seo یک سایت

تنظیم و اصلاح پیوند URL در وردپرس

تنظیم و اصلاح پیوند یکتا در وردپرس

قبل از آغاز اصلاح پیوند یکتا در وردپرس بهتر است نسخه ای پشتیبان از سایت تهیه نمایید. به طور کلی هر گونه تغییراتی که در سایت اعمال می کنید ممکن است منجر به بروز مشکلاتی از جمله از دست دادن اطلاعات اصلی سایت شود. به همین جهت توصیه می شود حتما همیشه نسخه تهیه نسخه پشتیبان را جدی بگیرید.

برای اصلاح پیوند یکتا در وردپرس در ابتدا باید بدانید قرار است چه تغییراتی در لینک های سایت ایجاد نمایید. سپس برای انجام این کار لازم است به بخش تنظیمات در وردپرس رفته و گزینه پیوند های یکتا را انتخاب نمایید.

در این زمان گزینه هایی برای شما به نمایش در می آید که باید گزینه نام نوشته را انتخاب کرده و ساختار مورد نظر را ذخیره کنید.

در زمان اصلاح پیوند یکتا در وردپرس باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر کدام از لینک هایی که به صورت دستی در سایت وارد شده باشند باید به صورت جداگانه به روز رسانی شوند.

یکی از مشکلاتی که در این زمان ممکن است با آن ها مواجه شوید موضوع لینک هایی است که در سایت های دیگر به صفحات شما ارجاع داده شده است. 

تمام لینک های مذکور پس از به روز رسانی لینک ها توسط شما از دسترس خارج می شوند. ابزار ها و افزونه هایی توسط وردپرس برای رفع این مشکل توسعه یافته است.

در صورتی که بی توجه به این موضوع باشید ممکن است سایت شما در لیست سیاه موتور های جستجو قرار گیرد که در این حالت دیگر نمی توانید به این راحتی از مشکلات بعدی جلوگیری نمایید.

افزونه 301 ریدایرکت

 افزونه 301 ریدایرکت

یکی از این افزونه ها 301 redirect نام دارد. یکی دیگر از روش های حل این مشکل استفاده از ابزار Permalink helper است که توسط yoast توسعه یافته است. استفاده از این ابزار های بسیار آسان بوده و می تواند به سهولت مشکلات ایجاد شده را رفع نماید.

این نکته را در نظر داشته باشید برای فارسی زبانان معمولا در زمان طراحی پیوند های یکتا مشکلاتی ایجاد می شود زیرا نوشته های فارسی به صورت کاراکتر های عجیب و غریبی به نمایش در می آیند و به همین دلیل اصلاح پیوند یکتا در وردپرس برای کاربران فارسی زبان معمولا دارای مشکلاتی است.

چه زمانی نیاز به اصلاح URL در وردپرس داریم؟

چه زمانی نیاز به اصلاح پیوند یکتا در وردپرس داریم؟

اصلاح پیوند یکتا در وردپرس موضوعی است که نباید بدون وجود  دلیل خاصی به انجام آن اقدام نمایید. یکی از دلایل مهمی که

می تواند شما را وادار به انجام این کار نماید موضوع سئو سایت است.

استفاده از حالت های پیش فرض وردپرس برای تعیین پیوند یکتا بدون شک برای سئو سایت نمی تواند مفید واقع شود به همین دلیل نیاز دارید به این موضوع با دقت بیشتری نگاه کنید.

گاهی اوقات شما اهداف خود را تغییر می دهید و این تغییر هدف شما را ملزم به اصلاح پیوند یکتا در وردپرس می نماید.

گاهی لازم است در طراحی پیوند یکتا از موارد مشخصی مانند کد های خاص با تاریخ مشخصی استفاده نمایید. گاهی اوقات نیز به طور کلی سایت ممکن است به شخص یا گروه جدید واگذار شود که بخواهند ساختار قبلی را تغییر دهند.

همه این موارد و بسیاری علل دیگر می توانند عواملی باشند که مدیر یک سایت را وادار به اصلاح پیوند یکتا در وردپرس نماید.

اهمیت اصلاح پیوند یکتا در وردپرس

اهمیت اصلاح پیوند یکتا در وردپرس

استفاده از پیوند یکتا در وردپرس دارای اهمیت فراوانی است. همین موضوع می تواند اهمیت اصلاح پیوند یکتا در وردپرس را نیز به نمایش بگذارد. استفاده از پیوند یکتا در طراحی سایت به مخاطبان این امکان را می دهد پیش از بار گزاری یک صفحه جدید بدانند با چه محتوایی رو به رو خواهند شد.

بر همین اساس باید برنامه ریزی طراحی پیوند یکتا به گونه ای باشد که بتواند اطلاعات کلی را به مخاطبان سایت بدهد. موضوع بعدی که می تواند اهمیت این پیوند های یکتا را نشان دهد این است که موتور های جستجو تنها از این پیوند ها برای بررسی اطلاعات و محتوای صفحات استفاده می کنند.

به همین دلیل است که پیوند های یکتا می توانند در بهبود سئو سایت نقش داشته باشند و از طرفی اصلاح آن ها در صورتی که به صورت اصولی انجام نشود نتایج بدی به همراه خواهد داشت.

موضوع بعدی که باید به آن اشاره نمود در خصوص ایجاد و نظم و به بیان ساده تر سر و سامان دادن به سایت است. هنگامی که شما برای طراحی پیوند های یکتا برنامه ریزی مشخصی داشته باشید می توانید از این موضوع برای ساماندهی مناسب به محتوای سایت بهره ببرید.

با این کار می توانید هم نظر مخاطبان را به خوبی جلب نمایید و هم از دیدگاه موتور های جستجو سایتی فعال و برنامه ریزی شده به نظر بیایید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram