آموزش ساخت فرم و آشنایی با فرم ساز ها در وردپرس

فرم ساز ها در وردپرس

فهرست مطالب

شاید تا به حال بسیاری از سایت ساز های خودکار را دیده باشید یا با آنها کار کرده باشید. اما آیا می دانید فرم ساز ها در وردپرس چه هستند؟ برای هر وب سایت در وردپرس، داشتن یک افزونه فرم ساز یک گزینه ضروری به شمار می آید. مثلا داشتن فرم تماس در وب سایت به کاربران کمک می کند تا بدون محدودیت خاصی با مدیران سایت در ارتباط باشند.

اهمیت فرم ساز ها در وردپرس دقیقاً چیست؟

اهمیت فرم ساز ها

فرم های وردپرس به جز برقراری ارتباط با مخاطبان، برای کاربرد های مختلفی بکار برده می شوند که بسیاری از تعاملات و پروسه های مهم سایت به آنها وابسته است. مثلا اگر فرم ها وجود نداشته باشند هیچ کاربری نمی تواند در یک سایت فروشگاهی ثبت نام کرده و خرید خود را انجام دهد. به همین دلیل، بسیاری از صاحبان مشاغل موفق از فرم ساز ها در وردپرس استفاده می کنند. در ادامه به بررسی و آشنایی با برخی فرم ساز ها در وردپرس پرکاربرد، رایگان و مفید می پردازیم.

فرم ساز ها در وردپرس WPForms

فرم‌ساز WPForms

در حقیقت، WPForms بهترین انتخاب در میان فرم ساز ها در وردپرس محسوب می شود که یک نوع مفید و کاربر پسند است. این پلاگین کاربر پسند ظاهری مبتدی دارد اما استفاده از آن بسیار آسان و البته کاربردی است. و بیش از ۲ میلیون صفحه فعال دارد که به آسانی این واقعیت را بیان می‌کند که در میان وردپرسی ها بسیار مشهور است.

ویژگی‌ها:

 • اولاً WPForms از میان دیگر فرم ساز ها در وردپرس دارای یک نسخه رایگان و یک نسخه ویژه است، و شما می‌توانید فرم خود را در وب سایت خود به حالت سفارشی درآورید.
 • نسخه رایگان WPForms lite تمام ویژگی‌های ضروری مورد نیاز برای ایجاد یک فرم تماس با استفاده از رابط کاربری آسان را ارائه می‌دهد.
 • از اعلانات خودکار ایمیل در مورد فعالیت فرم تان استفاده کنید.

می توانید فرم‌های ثبت‌نام سفارشی و فرم‌های چند مرحله‌ای برای وردپرس بسازید

Formidable Forms

فرم‌ساز Formidable Forms

فرم های Formidable یک پلاگین از میان فرم ساز های پیشرفته آنلاین است. شما می‌توانید از آن برای ایجاد فرم‌های کامل ریسپانسیو استفاده کنید و از این رو، آن‌ها در هر دستگاه (موبایل، کامپیوتر و غیره) درست و کامل به نظر خواهند رسید.

ویژگی‌ها:

 • دارای امکان drag and drop است و به شما اجازه می دهد فرم های کاملتری را بدون محدودیت بسازید.
 • شما می‌توانید رنگ‌ها، مرزها، و فاکتور های بیشتر را بدون مهارت‌های کدگذاری در این نوع فرم ساز ها در وردپرس تغییر دهید.
 • می توانید از ویژگی هایی مانند منطق شرطی و محافظت در برابر هرزنامه ها برای ایجاد فرم های پیشرفته برای وب سایت خود استفاده کنید.

Contact Form 7

فرم‌ساز Contact Form 7

جالب است بدانید که Contact Form 7، از قدیمی‌ترین فرم ساز ها در وردپرس است. این گزینه یک پلاگین کاملا رایگان است و بیش از ۵ میلیون صفحه فعال دارد؛ البته فاقد سازنده فرم بصری رایگان است.

ویژگی‌ها:

 • شما باید از کد های HTML پایه برای ایجاد فرم یا سفارشی کردن فرم‌های تماس تان (بدون drag and drop) بدانید.
 • ایجاد فرم‌های تماس ساده و اضافه کردن زمینه‌های فرم مانند textboxes، دکمه‌های رادیویی، checkboxes، منوی کشویی، تاریخ‌ها، و بیشتر در این گزینه از میان فرم ساز ها در وردپرس فراهم است.
 • این فرم‌ساز از میان دیگر فرم ساز ها در وردپرس می تواند با Google reCaptcha یکپارچه شود تا از تولید هرزنامه جلوگیری نماید.

یکی از بهترین فرم ساز ها در وردپرس کدام مورد است؟

فرم ساز ها در وردپرس

شما می‌توانید از هر یک از انواع فرم ساز ها در وردپرس ذکر شده در این مقاله برای ایجاد یک فرم برای وب سایت خود استفاده کنید. با این حال، اگر به دنبال یک فرم ساز رایگان و یک پلاگین کاربر پسند هستید، می توانید از WPForms Lite استفاده کنید. در ادامه نحوه ساخت فرم با این فرم ساز در وردپرس شرح داده خواهد شد.

WPForms

در ابتدا باید فرم جدیدمان را اضافه کنیم. برای ایجاد اولین فرم، باید WPForms را نصب کنید. نخست وارد بخش مدیریت وردپرس شوید. روی WPForms در نوار کناری کلیک کنید تا به صفحه نمای کلی فرم ها بروید. سپس روی دکمه Add کلیک کنید.

در صفحه تنظیمات این نوع از فرم ساز ها در وردپرس، می توانید نام فرم را مانند “تماس با ما” در قسمت ورودی آن وارد کنید. اگر ترجیح می دهید نامی وارد نکنید ، فرم نام پیش فرض را در نظر می گیرد. در زیر ورودی نام فرم، قالب های فرم را در بخش Select a Template موجود است که ظاهر فرم را تعیین می کند.

مطالعه بیشتر در رابطه با : فوتر در وردپرس ، آموزش ساخت و کاربرد آن در یک سایت

سفارشی‌سازی فیلدهای یک Form

سفارشی‌سازی فیلدهای فرم

هنگامی که یک قالب فرم را انتخاب کردید، سازنده این نوع فرم ساز ها در وردپرس شما را به صفحه فیلد ها می‌برد. پانل چپ به شما زمینه‌های موجود برای استفاده را نشان خواهد داد. فیلد هایی که به آنها دسترسی دارید به لایسنس شما بستگی دارد. برای افزودن فیلد به فرم خود، می توانید آن را از پانل سمت چپ به طور مستقیم در پیش نمایش فرم بکشید و رها کنید. گزینه های هر فیلد به شما امکان می دهد جزئیات و تنظیمات مربوط به هر قسمت مانند برچسب های فیلد و توضیحات را پیکربندی کنید.

ویرایش و تنظیمات در یک Form

ویرایش تنظیمات فرم

برای پیکربندی تنظیمات فرم در این نوع فرم ساز ها در وردپرس، می‌توانید بر روی Settings روی قسمت چپ سازنده فرم کلیک کنید. در بخش عمومی شما می‌توانید نام و مشخصات فرم را تغییر دهید. همچنین می‌توانید دکمه ارسال را سفارشی کنید و protection spam را خاموش نمایید. اعلانات فرم نیز به طور اتوماتیک بعد از سابمیت کردن هر کاربر یک ایمیل خودکار برای شما میفرستد که می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

نمایش Form روی سایت شما

راه‌های مختلفی برای اضافه کردن فرم به سایت وجود دارد. در اینجا به نحوه نمایش فرم در سایت، جهت قرارگیری در یک صفحه یا ویجت را بررسی خواهیم کرد برای شروع، باید یک صفحه وردپرس جدید ایجاد کنید یا صفحه موجود را ادیت کنید. هنگامی که شما ویرایشگر را باز کردید، می‌توانید با کلیک روی آیکون + (بعلاوه) در گوشه سمت چپ بالا یک بلوک جدید اضافه کنید.

بعد از کلیک، منوی گزینه های بلوک نمایش داده می شود. برای یافتن بلوک WPForms ، می توانید “WPForms” را جستجو کنید. سپس آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب عنوان فرم، آن درون بلوک WPForms نمایش داده خواهد شد.

مطالعه بیشتر در رابطه با : وردپرس ، یک طراحی خیلی خاص و تجربه ای بی نظیر

در سمت راست صفحه، شما چند گزینه اضافی برای این بلوک خواهید دید. در این گزینه‌های می‌توانید:

 1. فرم دیگری را در منوی کشویی انتخاب کنید.
 2. با استفاده از عنوان فرم و توضیحات ضمیمه، جزئیات فرم را قابل مشاهده نمایید.
 3. (فقط برای استفاده پیشرفته) در قسمت Advanced ، کلاس های CSS را به فرم خود اضافه کنید.

سپس، در قسمت مدیریت وردپرس با انتخاب Appearance » Widget در نوار کناری سمت چپ به صفحه ویجت ها بروید. سپس در صفحه ویجت ها، اسکرول کنید تا ویجت WPForms را پیدا کنید. سپس، ویجت WPForms را به مکان انتخابی خود ببرید. سپس روی ویجت WPForms کلیک کنید تا فرم تان را انتخاب کنید. در نهایت روی Save کلیک کنید. این مورد در میان فرم ساز ها در وردپرس هم نحوه کار آسانی دارد و هم کار با آن برای کاربران آسان است.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram