بررسی تاثیر ویدئو در سئو وب سایت

تاثیر ویدئو در سئو

فهرست مطالب

تاثیر ویدئو در سئو مهم ترین موضوع است

تاثیر ویدئو در سئو از جمله موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه ای نمود. استفاده از ویدئو ها در وب سایت می تواند علاوه بر جلب نظر مخاطبان موجب بهبود وضعیت سئو سایت نیز گردد. با توجه تاثیر ویدئو در سئو باید دقت شود که ویدئو های انتخابی بتواند نیاز ها و اهداف مورد نظر را به خوبی بر آورده نماید.

به بیان دیگر باید پیش از انتخاب ویدئو ها در خصوص بازار هدف خود تحقیقات دقیقی به عمل آورید تا بتوانید از مزیت های تاثیر ویدئو در سئو استفاده ببرید. ویدئو ها از جمله ابزار هایی هستند که شما می توانید با بهره گیری از آن ها مخاطبان خود را مدت ها در سایت نگه دارید و به این ترتیب وضعیت سئو را بهبود ببخشید.

به طور کلی افرادی که در زمینه تنظیم برنامه هایی برای بهبود سئو سایت فعالیت می کنند استفاده از ویدئو ها را جزئی از برنامه کاری خود قرار می دهند.

مزیت های تاثیر ویدئو در سئو را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

مزیت های ویدئو در سئو
  • افزایش مشارکت کاربران در به اشتراک گذاری ویدئو ها
  • افزایش ترافیک بیشتر سایت با توجه به جذابیت بیشتر ویدئو ها در مقابل محتوای متنی
  • افزایش لینک دهی در سایت
  • افزایش ذخیره سازی لینک ها و محتواهای مربوط به آن
  • بهبود رتبه سایت از دیدگاه موتور های جستجو

اثرگذاری ویدئو در SEO چگونه مشخص می شود؟

تاثیر ویدئو  در SEO

برای پاسخ به این سوال گه چگونه از تاثیر ویدئو در سئو به درستی آگاه شویم قصد داریم برخی از روش هایی که در این زمینه اثرگذار هستند را به شما معرفی نماییم. به عنوان مثال یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن متوجه اثر گذاری ویدئو مورد نظر بشوید میزان کلیک خوردن آن است.  در موضوع سئو اصطلاحی به نام CTR وجود دارد که به معنای تعداد کل افرادی است که برای دیدن لینک خاصی در یک صفحه روی آن کلیک کرده اند.

هر چه میزان CTR افزایش یابد نشان دهنده افزایش مخاطبان برای لینک مورد نظر می باشد. حال اگر لینک مورد نظر شما یک ویدئو با فیلم باشد بدون تردید می تواند نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید. یکی دیگر از مواردی که به شما نشان می دهد تاثیر ویدئو در سئو چقدر زیاد است میزان به اشتراک گذاری آن ها است. 

بر اساس بررسی هایی که توسط کارشناسان سئو انجام شده است تاثیر ویدئو در سئو می تواند از طریق افزایش به اشتراک گذاری توسط کاربران افزایش یابد.  به این معنا که با توجه به علاقه کاربران اینترنت به مشاهده فیلم ها و تصاویر به جای خواندن متون، هنگامی که از ویدئو ها برای انتقال پیام استفاده می کنید می توانید مخاطبان بیشتری را جذب نموده و همچنین مشارکت بیشتری از آن ها دریافت نمایید. در واقع تاثیر ویدئو در سئو به صورت غیر مستقیم با مشارکت مخاطبان صورت می گیرد.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد : دیجیتال مارکتینگ

تاثیر ویدئو در SEO و راه های مربوط به آن

راه های تاثیر ویدئو بر سئو

هنگامی که از یک فایل ویدئویی در سایت خود استفاده می کنید در واقع به موتور های جستجو این پیام را می دهید که سایت شما یک سایت غنی از محتوا و مطالب کاربردی بوده و می توانید از محتوای آن برای رفع نیاز کاربران استفاده نمایید. این موضوع می تواند به سادگی رتبه سایت شما را بهبود ببخشد.

علاوه بر این شما می توانید از برچسب ها و کلید واژه ها برای توضیحات مورد نیاز برای ویدئو ها استفاده نمایید. یکی از راه هایی که می توانید تاثیر ویدئو در سئو را بهبود ببخشید.  استفاده از متونی است که محتوای ویدئو را تشریح می کند. این متن ها که به آن ها کپشن نیز گفته می شود به شما این فرصت را می دهند تا علاوه بر استفاده از تاثیر ویدئو در سئو از تاثیر محتوای متنی نیز استفاده ببرید. همچنین نوشتن یک کپشن مناسب برای ویدئو ها و تنظیم آن با استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی کاربردی می تواند احتمال نمایش ویدئو شما در نتایج جستجو را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید تاثیر ویدئو در سئو را افزایش دهید استفاده از نقشه سایت مپ ویدئو ها است. این فایل در واقع یک فایل ضمیمه ای است که در کنار نقشه اصلی سایت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله کاربرد هایی که استفاده از سایت مپ ویدئو ها دارند این است که در آن ها اطلاعاتی مثل تعداد دفعات بازدید و زمان و سایر موارد مرتبط با ویدئو ها ثبت شده است.

یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین موضوعاتی که می تواند تاثیر ویدئو در SEO را افزایش دهد سرعت عملکرد سایت است.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد : سئو و بهینه سازی سایت چیست و چرا باید به سئو اهمیت داد ؟

هنگامی که کاربران وارد سایت می شوند و قصد دارند تا منتظر دیدن ویدئویی بمانند شما تنها 3 ثانیه زمان دارید تا آن ها را در سایت نگه دارید.  بالای 50 درصد از افرادی که به سایت شما وارد می شوند تمایل ندارند بیش تر از 3 ثانیه منتظر بار گذاری ویدئو ها بمانند. پس باید توجه کنید که از ویدئو هایی با کیفیت و در عین حال کم حجم برای این کار استفاده نمایید. همچنین در صورتی که سایت شما بر پایه نمایش ویدئو ها استوار است باید در انتخاب هاست توجه بیشتری داشته باشید. زیرا سرعت عملکرد وب سایت شما تا حد زیادی وابسته به خدماتی است که هاست ارائه می دهد.

سخن پایانی در خصوص اهمیت تاثیر ویدئو در SEO

video-and-seo

اهمیت تاثیر ویدئو در سئو همان گونه که اشاره شد بسیار زیاد است و برای موفقیت یک وب سایت باید برنامه همه جانبه ای برای بهبود سئو آن تنظیم شود.  استفاده از همه ابزار ها و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار گرفته است می تواند در این مسیر کمک شایانی نماید. پس به طور خلاصه باید بگوییم تاثیر ویدئو در سئو قابل توجه بوده و باید از ویدئو های جذاب و با کیفیت و همچنین ویدئو هایی که حجم خیلی بالایی ندارند استفاده نمایید تا بتوانید به خوبی مخاطبان خود را جذب نموده و همچنین از دیدگاه موتور های جستجو سایتی فعال و در عین حال کاربردی برای مخاطبان به نظر بیایید. به این ترتیب موتور های جستجو شما را در صفحات اول نتایج جستجو نشان می دهند.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram