آشنایی با ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس

فهرست مطالب

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران سایت قرار دهد.

ابزارک ها در وردپرس می توانند در قسمت های مختلفی از قالب اصلی سایت قرار بگیرند اما معمولا بر اساس طراحی ها این ابزارک ها در بخش های انتهایی صفحه یا همان فوتر و همچنین در منو کناری که به آن ساید بار نیز گفته می شود اضافه می شوند.

آشنایی با ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها تنوع فراوانی دارند و می توانند در بخش های مختلفی به کمک مدیران سایت و کاربران بیایند. نکته ای که در این خصوص باید مورد توجه قرار بگیرد این است که دسترسی به ابزارک ها متنوع و همچنین محل های مختلف برای قرار دادن ­ابزارک ها در وردپرس در سایت وابسته با قالبی است که برای سایت انتخاب نموده اید.

هر چه قالب مورد نظر شما حرفه ای تر و کامل تر باشد ­ابزارک های بیشتری در آن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و دست شما برای قرار دادن ابزارک ها در بخش های مختلف سایت بیشتر باز است.

معرفی برخی از­ Widget ها در وردپرس

معرفی برخی از ابزارک ها در وردپرس

همان گونه که اشاره شد ­ ابزارک ها در وردپرس می توانند بسیار متنوع بوده و در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از انواع ­ ابزارک ها در وردپرس شامل موارد زیر هستند:

 • HTML سفارشی

نوشتن هر گونه کدی برای طراحی سایت می تواند از این طریق صورت بگیرد. این کد ها می تواند موجب سفارشی شدن قالب سایت شده که نقش مهمی در جلب نظر مخاطبان خواهد داشت.

 • RSS

با این ابزارک شما جدید ترین اطلاعات مربوط به هر سایتی که مد نظر دارید را به نمایش می گذارید.

 • آخرین دیدگاه ها

در این بخش نظرات کاربران شما در خصوص مقالات و محتوای سایت می تواند به نمایش گذاشته شود. با استفاده از قابلیت های این ­ابزارک در وردپرس می توانید تعداد نظراتی که قصد دارید نشان داده شود را مشخص نمایید.

 • ابر چسب

برچسب هایی که در سایت بیش از سایرین مورد استفاده قرار گرفته اند ابر چسب نام دارند. نمایش این موارد در سایت از طریق ابزارک ابر چسب امکان پذیر است.

 • بایگانی

قرار دادن امکان استفاده از محتوای سایت بر اساس آرشیو ماهانه و سالانه از امکانات ابزارک بایگانی به شما می آید.

 • جستجو

این بخش می تواند برای کاربران سایت بسیار کاربردی باشند و با استفاده از آن به سرعت به موضوع مورد نظر خود در سایت دسترسی پیدا نمایند.

 • صوت

اگر در میان محتوایی که در سایت قرار می دهید فایل های صوتی نیز وجود دارد که قصد دارید کاربران از آن ها استفاده نمایند باید از این ابزارک استفاده نمایید

 • متن

هر گونه محتوای متنی که قصد دارید در سایت اضافه کنید می تواند با استفاده از ابزارک متن انجام شود. روند انجام کار همانند افزودن صوت است.

ویدئو

استفاده از ویدئو ها به شرطی که دارای حجم خیلی بالایی نباشند می تواند منجر به جلب بیشتر کاربران به بازدید از سایت شود. قرار دادن ویدئو در سایت های وردپرسی با استفاده از ابزارک ها کافی است که ابزارک ویدئو را در سایت فعال نمایید.

 • گالری

با استفاده از این ابزارک می توانید تعداد زیادی از تصاویر به صورت یک گالری در سایت به نمایش بگذارید.  در نظر داشته باشید برای داشتن یک گالری خوب حتما باید از عکس های با کیفیت و حجم مناسب استفاده نمایید تا علاوه بر زیبایی گرافیکی سایت، تاثیر منفی بر روی سرعت بار گذاری سایت نداشته باشند.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد : وردپرس ، یک طراحی خیلی خاص و تجربه ای بی نظیر

سایر ابزارک ها در وردپرس شامل نوشته های تازه، فهرست راهبری، دسته ها، اطلاعات، بایگانی شمسی، برگه ها، تصویر، تقویم، تقویم شمسی می باشند که می تواند مورد استفاده مدیران و کاربران سایت قرار بگیرند.

برای آن که بتوان از امکانات این ­ابزارک ها در وردپرس استفاده نمود کافی است آن ها را در پنل مدیریتی وردپرس فعال نمایید.  برای این کار باید به بخش نمایش رفته و گزینه ابزارک ها را انتخاب نمایید.

در این بخش تنظیمات مختلفی پیش روی شما قرار داد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. با استفاده از این تنظیمات می توانید ­ابزارک ها در وردپرس را مدیریت نمایید.

مدیریت و تنظیمات ­ابزارک ها

مدیریت و تنظیمات ­ابزارک ها در وردپرس

هنگامی که وارد منوی ­ابزارک ها در وردپرس شوید با گزینه های فراوانی رو به رو خواهید شد. آشنایی با این گزینه ها می تواند به شما کمک کند مدیریت مناسبی بر روی ابزارک ها داشته باشید. برخی از این تنظیمات در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

Widgets
 • نمایش ابزارک های در دسترسی

این بخش از تنظیمات ­ابزارک ها در وردپرس به شما نشان می دهد که به صورت پیش فرض کدام یک از ابزارک ها می تواند در سایت قرار داده شود. برای فعال سازی هر یک از ابزارک ها مورد نیاز از لیست ابزارک های در دسترس کافی است آن را انتخاب کرده یا آن را به بخش محدوده ابزارک بکشید همچنین اگر می خواهید ابزارکی را حذف نمایید می توانید آن را به بیرون بکشید یا با انتخاب گزینه پتک کردن این کار را انجام دهید.

 • محدوده ابزارک در بخش تنظیمات

محدوده ابزارک بخش دیگری است که در اختیار شما قرار گرفته است. در این بخش چنان چه در توضیحات بخش ابزارک های در دسترس بیان شد می توانید ابزارک هایی که می خواهید در ستون کناری یا فوتر سایت به نمایش گذاشته شوند را قرار دهید.

فراموش نکنید که تنظیمات این بخش برای نمایش ابزارک ها در سایت بر اساس قالب سایت متفاوت است. در برخی از سایت ها ممکن است امکان قرار دادن ابزارک در فوتر یا بخش های دیگر وجود نداشته باشد.

 • امکان تغییر نام یک ابزارک

ممکن است در زمان استفاده از ­ابزارک ها در وردپرس بخواهید به دلایلی اسم ابزارک مورد نظرتان را تغییر دهید. این کار به آسانی امکان پذیر است و می توانید با انتخاب ابزارک به بخش نام رفته و نام مورد نظر خود را تایپ نمایید. 

پس از این مرحله تنها باید گزینه ذخیره را بزنید تا تغییرات مورد نظر بر روی ابزارک انجام شود.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram