مواردی در خصوص استفاده آسان از بخش تنظیمات در وردپرس

تنظیمات در وردپرس

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین بخش هایی است که افرادی که با این سیستم کار می کنند باید با آن آشنایی کامل داشته باشند. با استفاده از تنظیمات در وردپرس می توانید کلیه بخش ها را به راحتی کنار کرده و تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال نمایید. شما در بخش تنظیمات در وردپرس می توانید عملیات های متعددی را انجام دهید.

به عنوان مثال می توانید در این بخش برای وب سایت خود عنوان و نامی را تعیین کنید که با استفاده از آن نام وب سایت نزد مخاطبان شناخته شود. همچنین می توانید برای سایت تو توضیحات کوتاهی بنویسید که این توضیحات به کاربران شما کمک می کند پیش از ورود به سایت از ماهیت فعالیت و عملکرد آن اطلاع پیدا نمایند. علاوه بر این در تنظیمات می توانید مشخص کنید چه ایمیلی به عنوان ایمیل اصلی سایت شناخته شود و یا زبان سایت بر روی چه زبانی تنظیم باشد.

اهمیت تنظیمات در وردپرس و بخش های اصلی آن

اهمیت تنظیمات در وردپرس

در تنظیمات در وردپرس می توان بخش هایی را به عنوان بخش های اصلی در نظر گرفت که یادگیری آن ها می تواند در مدیریت هر چه بهتر سایت شما را یاری کند. در تنظیمات در وردپرس بخش تنظیمات خواندن و نوشتن و همچنین تنظیماتی که برای گفتگو ها وجود دارد باید توسط مدیریت سایت کنترل شود و علاوه بر این شما می توانید با یادگیری بخش های مختلف در تنظیمات بخش رسانه ها و پیوند های یکتا را نیز به خوبی انجام دهید.

بخش خواندن و نوشتن در تنظیمات در وردپرس

بخش خواندن و نوشتن در تنظیمات در وردپرس

دو بخش اساسی در تنظیمات در وردپرس  بخش های خواندن و نوشتن هستند که این دو را به صورت هم زمان مورد بررسی قرار می دهیم. هنگامی که از تنظیمات خواندن و نوشتن در تنظیمات در وردپرس صحبت می کنیم منظور این است که تنظیماتی را انجام دهید که به عنوان مثال با استفاده از مشخص کنید صفحه اول سایت شما به صورت وبلاگ بوده یا صفحه ای ایستا باشد. و همچنین می توانید تعداد نمایش پست را بر اساس اهدافی که دارید معین نمایید.

یکی از قابلیت هایی که در این بخش به مدیر سایت داده است این است که شما می توانید گزینه های را فعال کرده و جلوی بررسی موتور های جستجو را بگیرید. این کار ممکن است با اهداف ویژه ای انجام شود اما فراموش نکنید اگر به سئو سایت خود اهمیت می دهید به هیچ عنوان این گزینه را برای سایت فعال نکنید. علاوه بر بخش خواندن شما می توانید بر بخش نوشتن در سایت وردپرس نیز کنترل کامل داشته باشید. در قسمت نوشتن در تنظیمات در وردپرس شما می توانید در این قسمت نوشته های سایت را دسته بندی کرده و هر یک را در دسته بندی محتوایی مشخصی قرار دهید. همچنین در این بخش می توانید سرویس دهنده ایمیل را تعیین کنید.

مطالعه بیشتر در رابطه با : وردپرس ، یک طراحی خیلی خاص و تجربه ای بی نظیر

بخش کنترل وضعیت گفتگو ها در تنظیمات در وردپرس

تنظیمات گفت و گو

یکی از بخش های مهم در تنظیمات در وردپرس بخشی است که در آن دیدگاه های کاربران کنترل می شود. این بخش از این جهت دارای اهمیت است که در واقع پل ارتباطی میان مخاطبان و مدیران سایت است و باید تنظیمات آن به دستی انجام پذیرد. شما در وردپرس در بخش گفتگو ها می توانید تعیین کنید که چه کسانی اجازه نظر دادن در خصوص محتوای سایت را دارند. به عنوان مثال می توانید تعیین کنید که تنها کاربرانی که عضو سایت هستند بتوانند نظر خود را ثبت نمایند.

به این ترتیب می توانید کنترل بیشتری روی نظرات داشته باشید. علاوه بر این برای این که دیدگاه مخاطبان در ابتدا به تایید شما برسد می توانید مشخص کنید که ایمیلی حاوی دیدگاه ثبت شده برای شما ارسال شود. حتی در تنظیمات در وردپرس در بخش گفتگو ها می توانید برای هر متنی مدت زمان مشخصی را تعیین کنید که در خارج از این زمان امکان ثبت نظر وجود نداشته باشد.

بخش پیوند های یکتا

تنظیمات پیوند یکتا

در تنظیمات در وردپرس بخشی به نام پیوند های یکتا وجود دارد که می توانید با استفاده از آن آدرس های صفحات سایت را در وردپرس تنظیم نمایید. شما می توانید هر زمان که نیاز داشتید آدرس های خود را تغییر دهید اما فراموش نکنید که این کار باید با دقت فراوانی صورت بگیرد زیرا ممکن است موجب شود تمام لینک سازی های داخلی و خارجی از بین رفته و در نتیجه مشکلات غیر قابل جبرانی برای سایت ایجاد نماید.

مطالعه بیشتر در رابطه با : آشنایی با ابزارک ها در وردپرس

بخش کنترل رسانه ها

رسانه ها در تنظیمات در وردپرس

این بخش یکی از بخش های جالب در تنظیمات به شمار می آید زیرا وظیفه تنظیمات مورد نیاز بر روی تصاویر و عکس ها را بر عهده دارد. عکس ها یکی از بخش های مهم در هر سایتی به شمار می آیند که می توانند در زیبایی بصری وب سایت نقش مهم داشته باشند. با استفاده از زیر گروه رسانه در تنظیمات در وردپرس می توانید تصاویری که برای هر صفحه یا هر بخشی در سایت در نظر گرفته اید را در سایز های مختلف به نمایش بگذارید.

معمولا سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ برای عکس ها و تصاویر وجود دارد که انتخاب آن ها بر عهده شما خواهد. بود. نکته مهمی که در خصوص اهمیت تنظیمات در وردپرس باید مورد توجه مدیران و صاحبان سایت قرار بگیرد این است بهترین زمان برای انجام تنظیمات مورد نیاز بر روی سایت در همان شروع فعالیت سایت است.

سخن پایانی تنظیمات وردپرس

اگر در ابتدای فعالیت یک سایت وردپرسی، با بخش تنظیمات در وردپرس آشنایی کامل پیدا کرده و تنظیمات مورد نیاز را بر روی سایت اعمال نمایید. جز در موارد خاص و ضروری نیازی به تغییر این تنظیمات نخواهید داشت. همان گونه که اشاره شد برخی از تغییرات مانند اصلاحاتی که روی پیوند های یکتا در تنظیمات در وردپرس انجام می شود می تواند منجر به بروز مشکلات بزرگی شود. به همین سبب اگر در ابتدای پروژه کلیه اهداف و برنامه ها مشخص شود می توان در تنظیمات در وردپرس همه موارد را مطابق برنامه مشخص نموده و تنها در صورتی که مشکلی در روند عملکرد سایت به وقوع پیوست نسبت به رفع آن با تغییر تنظیمات اقدام نمایید.

رضایت شما از این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

۲ پاسخ

  1. سلام اقای مدیر این وب سایت نام شما را نمیدونم اما به
    شمایی که این مطالب آموزشی ر تولید می‌کنه باید گفت شما بی نظیر ترین ادمی هستید که من در فضای مجازی در زمینه ای اموزش دیده ام واقعا من برای شما به درگاه خدا دعا کردم شما یه انسان بسیار فهیمی هستید از این همه دقت که در فهماندن مردم به نکات اموزشی هستید بسیار سپاس گذارم شما بهترین فرد اموزش دهنده در فضای مجازی هستید خیلی لطف کردید که این مطالب را تولید و در اختیار مردم گذاشتید خیلی اقا هستید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست

نام و نام خانوادگی(Required)
نوع درخواست(Required)
درخواست در رابطه با؟(Required)

مقالات مرتبط

 

سایر مقالات

 

به دنبال چه مطلبی هستید ؟

بازنشر در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram